برای خرید هاست وردپرس | هاست ووکامرس ویا هاست مخصوص ربات تلگرام میتوانید از کد تخفیف nodria در وبسایت azardata.net استفاده کنید.
0
09134564880

توسعه دهندگان چه می‌کنند و چقدر درآمد دارند ؟ | Stack Overflow

سایت Stack Overflow در نظرسنجی سالانه اش سعی کرده تا ترند های برنامه نویسی جهان را شناسایی کند. برای کسانی که کد مینویسند چشم انداز کاری همیشه در حال تغییر است. انواع جدیدی از توسعه دهنده پدیدار میشوند. توسعه دهنده های بیشتری به کار از راه دور مشغول می‌شوند (در نتیجه به شغل های بهتر و درآمد بیشتری می‌رسند) و بیشتر از اغلب حرفه ها از کار خود لذت می‌برند و این مسئله به وضوح خودش را در این نکته نشان می‌دهد که اغلب توسعه دهنده ها به صورت تفننی و جانبی هم کدنویسی می‌کنند.

اشتغال

نوع اشتغال توسعه‌دهندگان برای سومین سال متوالی از میان از ۲۴ عنوان دولوپر، توسعه‌دهندگان بیشتر از هر چیزی خود را «توسعه‌دهندهٔ تمام‌عیار» یا full-stack دانسته‌اند، یعنی توسعه‌دهنده‌ای که به تمامی لایه‌ها و شاخه‌ها آشنایی دارد و دست‌کم در چند مورد نیز تسلط دارد. در سال‌های اخیر دیده شده که شرکت‌هایی مثل فیسبوک در آگهی‌های استخدام خود به دنبال چنین عنوانی بوده‌اند.

توسعه‌دهندگان ریاضیات

توسعه‌دهندگان زمینه‌های مرتبط با ریاضیات، آمار، داده، و یادگیری ماشینی
با مشاهده رفتار کاربران استک آورفلو در این وبسایت، الگوهایی دربارهٔ انواع جدید و رو به رشد توسعه نرم‌افزاری دیده شده است. توسعه‌دهندگان ریاضیات و آمار و یادگیری ماشینی از این دسته هستند. پژوهش داده هم شاخهٔ مرتبطی است که البته کمی جا افتاده تر است.

صنعت

صنعت هایی که توسعه دهنده ها در آنها مشغول به کارند، محصولات نرم‌افزاری، وب سرویس، اینترنت، بانکداری، مالی، مدیا، تبلیغات، سرگرمی و بازی، سلامتی، بیوتک، علوم، آموزش، آکادمیک، ارتباطات، مشاوره، دولتی، پژوهش است.
توسعه‌دهندگان کشورهای توسعه‌یافته احتمال بیشتری دارد که در جایی غیر از قدرت‌های نرم‌افزاری مشغول به کار باشند.

درآمد برحسب فناوری مورد استفاده

درآمد برحسب فناوری مورد استفاده، objective-c, C#, C++, Node.js, SQL, Ruby, Javascript, Java, Python, PHP
فناوری‌های نوظهور یا خاص بیشترین درآمد را دارند. همینطور big data و پردازش ابری (cloud computing). این شاید نشانهٔ کمبود متخصصین فناوری‌های خاص یا نوظهور باشد که باعث می‌شود کارفرما برای استخدام این نیروها هزینهٔ بیشتری کند و می‌تواند به این مسئله هم برگردد که متخصصین این فناوری‌های نوظهور و خاص معمولا توسعه‌دهندگان سطح‌بالا و کارکشته‌ای هستند.

پردرآمدترین فناوری‌ها به ترتیب، cassandra, F#, Scala, Spark, Rust, Hadoop, Cloud, Redis, Azure, Go, ClojureT کلوژر، هادوپ است.

وضعیت اشتغال توسعه‌دهندگان

اگر توسعه‌دهنده باشید، بعید است بی کار مانده باشید. ٪۹۷.۵ پاسخ‌دهنده‌ها گفته‌اند که دست‌کم به صورت پاره‌وقت شاغل هستند و حتی شاغلین تمام‌وقت هم از پروژه‌های جانبی دور نمی‌شوند. توسعه دهنده های شاغل تمام‌وقت به‌طور متوسط هفته‌ای بیشتر از ۶ ساعت صرف پروژه‌های جانبی می‌کنند. توسعه‌دهنده‌های بازنشسته سه برابر این مدت را صرف پروژه‌های جانبی و تفننی می‌کنند. کدنویسی برای خیلی‌ها عشق زندگی‌شان است.

رضایت شغلی

٪۷۶ توسعه‌دهنده‌ها می‌گویند که از کارشان دست‌کم راضی‌اند، و ٪۴۰ می‌گویند عاشق کارشان هستند. به‌طور کلی رضایت شغلی توسعه‌دهنده‌ها از خیلی از مشاغل دیگر بیشتر است و ظاهرا توسعه دهنده های ایرانی هم بیشترین رضایت شغلی را در دنیا دارند!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *